Home Diashow's Brochure 2012 Contact Sitemap Mijn HT
DAGEN LOPEN ZWAARTE
49 37 5
2 rugzakken 2 bergen
VERTREK TERUG REISSOM
30 maart 17 mei € 11500,- #
# prijs onder voorbehoud Boek deze reis »

Snel naar:


Vergelijkbare reizen:


Tell a friend

Vertel door »

Deze pagina afdrukken Cho Oyu | 8201 meter: Zwaarte en risicos

Categorie trekking 5, categorie rugzak 1 en categorie expeditie 2

In de afgelopen jaren zijn er zowel door oud-deelnemers als reisbegeleiders enkele hogere toppen buiten de Alpen, zoals de Aconcagua, Lakpa Ri, Mera Peak en Naya Kang beklommen en uit hun enthousiaste verhalen is gebleken dat deze toppen haalbaar zijn mits je naast motivatie over voldoende klimervaring beschikt én geluk hebt met het weer.
Belangrijk is wel om je goed te beseffen dat alle beklimmingen boven de 6000 meter het uiterste vergen van wilskracht, conditie, weersomstandigheden, alpiene vaardigheden en niet te vergeten geluk.
Het expeditieklimmen is van een totaal andere orde als de trekkings die HT Wandelreizen organiseert. Van tevoren is het essentieel te beseffen dat je tijdens een expeditie voor langere periodes afhankelijk bent van je medeklimmers. Niet alleen aan het touw maar stel je voor dat je twee dagen op 7000 meter hoogte met bonkende hoofdpijn in de storm een kleine ijskoude tent moet delen met een wildvreemde; een scenario dat zeker niet tot de onmogelijkheden behoort.

Waarom dan toch die drang naar de hoge bergen `
Eenmaal op de top en later veilig in het base camp geeft de prestatie je een gevoel van uiterste voldoening.
Onderweg denk je misschien wel, dit nooit meer, maar eenmaal zo’n top veroverd rijken je ambities tot op de Everest.

Lichaam en Geest

Het beklimmen van 8000 + bergen is niet te vergelijken met het maken van een trekking.
Hoe beter je lichamelijke conditie, hoe meer kans je hebt om op een ‘aangename’ wijze de top te halen. Je hebt dan ook meer de tijd om te genieten van de omgeving en de expeditie. De ervaring leert daarnaast dat het gemakkelijk is om het belang van je conditie te overschatten. Je kunt je hier op zeeniveau niet voorstellen hoeveel wilskracht er nodig is om de top te halen.
Niet iedereen zal de top halen. Uit ervaring blijkt dat slechts 25 % van de klimmers de top van de 7000 meter hoge Lakpa Ri haalt. Naast conditie spelen ook hoogteziekte en het weer een rol in deze cijfers. Het weer is, naast de keuze voor het juiste seizoen, niet te beïnvloeden. Valt er bijvoorbeeld veel sneeuw dan worden er wel ineens hogere eisen aan je conditie gesteld. Stel je maar eens voor dat je in versgevallen sneeuw een spoor moet maken op 6000 of 7000 meter hoogte.
Of je hebt problemen met de hoogte en ook dan zul je moeten terugkeren naar het base camp en misschien zelfs naar huis.

Het feit dat je als deelnemer/ster meegaat op een georganiseerde expeditie biedt geen garantie dat je de top zult halen.

Alpiene vaardigheden

De normaalroute op de Cho Oyu is in technisch opzicht vergelijkbaar met de normaalroute op de Mont Blanc maar stelt door de grotere hoogte in combinatie met de extreme weersomstandigheden tegelijkertijd hogere eisen aan je alpiene vaardigheden. De gevaren die inherent aan het bergbeklimmen nemen exponentieel toe op grote hoogte. Hoogteziekte in combinatie met een weersomslag kan een beklimming tot een nachtmerrie maken (en soms zelfs helemaal onmogelijk). Het is onverstandig om niet goed voorbereid aan de expeditie te beginnen. Hoe meer ervaring en dus routine, hoe groter de kans om de top te halen. Om inzicht te krijgen in de specifieke ervaringen van potentiële klanten verlangen wij dan ook een overzicht van recente beklimmingen.

Materiaal

De combinatie van hoogte en kou stellen hoge eisen aan de uitrusting. Ook hier willen wij benadrukken dat zonder eerdere hoogte ervaring het heel moeilijk voor te stellen is hoe extreem de condities op grote hoogte zijn.
De kans op bevriezingen is, door een combinatie van kou en hoogte, groot en dit geldt zeker voor de dag van de top wanneer je in het holst van de nacht je tent verlaat.
Je tenen en vingers zijn het meest gevoelig voor bevriezingen en om het risico zo klein mogelijk te houden moet je gewoon het beste materiaal hebben wat er te koop is.
Naast een goede slaapzak (comfortabel bij – 30º Celsius) behoort ook een donsjas en, op de 8000 meter beklimmingen, een donsbroek tot de standaard uitrusting.
Overdag loop je dan weer de kans op verbrandingen door de intense zon en moet je ook je kleding zo kunnen aanpassen dat je niet te veel vocht verliest door transpiratie.
HT Wandelreizen verzorgt voor de groep de expeditietenten, voor zowel het basecamp als de hogere kampen. Je moet zelf zorg dragen voor de rest van de alpiene uitrusting.

Conditie

Hoe beter je conditie, hoe groter de kans op een succesvolle expeditie.
- je moet in staat zijn 6 tot 8 uur per dag te klimmen over sneeuw en ijshellingen tot 40 graden met een rugzak gewicht tot 20 kilo.
- je moet binnen 8 tot 12 uur voldoende hersteld zijn om weer een dag van 6 tot 8 uur te klimmen.
- je moet fysiek en mentaal in staat zijn om dat ene uurtje extra, wat dan toch weer twee uren blijken te zijn, aan te kunnen.

Hoogte

We raden je af om zonder voldoende hoogte ervaring meteen voor de 8000 meter te gaan. Heb je geen ervaring met hoogte dan kun je niet voorspellen wat dit met je lichaam kan doen. Voor sommigen is het door gevoeligheid voor hoogte ziekte gewoon fysiek onmogelijk om boven de 6000 meter te functioneren.
Voor de 8000 meter bergen is een eerder topsucces onontbeerlijk.

Sherpa gidsen

Per 3 klimmers is er 1 hoogte Sherpa beschikbaar. Hij draagt een gedeelte van de groepsuitrusting (zoals tent, brander, brandstof) naar de hogere kampen. Daarnaast klimt hij mee op de topdag.

Waarschuwing

HT Wandelreizen wijst erop dat het beklimmen van bergen een risicovolle bezigheid is.
Ondanks alle veiligheidsmaatregelen en kennis van de lokale gidsen zijn ongevallen niet uitgesloten (in het ergste geval de dood tot gevolg hebbend). Deelnemers aan de expedities zoals die georganiseerd worden door HT Wandelreizen worden geacht zich van deze risico’s bewust te zijn en ze te aanvaarden.

Verzekering

Je bent verplicht om een adequate reisverzekering af te sluiten waaronder ook bergsportactiviteiten en S.O.S. reddingskosten gedekt zijn.

Bookmark and Share
HT Wandelreizen
HT Wandelreizen | Noordeinde 4A | 7941 AT Meppel | tel. 0522-241146 | fax 0522-247711 | email: info@htwandelreizen.nl
Website door Zaphyrion